تاریخچه جاروبرقی

زنی در زمان گذشته که با جارو برقی قدیمی نظافت می کند

تاریخچه جاروبرقی

  • وسیله ای برای زندگی راحت تر

تاریخچه جاروبرقی :بسیاری از محصولات طراحی شده اند تا زندگی و کار حاصل از انقلاب صنعتی را راحت تر کنند، از جاروی دستی گرفته تا شارژی ،در بین آنها یکی از این وسایل جاروبرقی می باشد.

اولین جاروبرقی با پمپ دستی (Whirlwind) بود که با یک وسیله چوبی و پارچه ای  در سال ۱۸۶۵ به دست مخترعین شیکاگویی اختراع شد.

امروزه دو نمونه (Whirlwind) شناخته شده که یکی در مرکزCanton، اهایو و دیگری در یک مجموعه کلکسیون خصوصی موجود هستند.

  •  جاروی ونیل هس

در سال ۱۸۶۰ ونیل هس اهل ایالت وست جارو دستی که تشکیل شده از یک دمنده و برس چرخان بود و رفتگر فرش شهرت یافته بود .

  • جاروی مک فی

در تاریخچه جاروبرقی  آمده است درسال ۱۸۶۹ فردی به نام مک فی در شیکاگو جاروی جدیدتری را به ثبت رساند در واقع بنیاد اصلی جاروبرقی های امروزی جاروی مک فی

می باشد .

  • جاروی برند هوور

شخصی به نام جیمز مووری سرایدار آمریکایی در ایالت اوهایو جاروبرقی کاملی را طراحی کرد  به خاطر نداشتن  سرمایه برای تولید از سرمایه گذاری به نام هوور کمک گرفت و در سال ۱۹۰۸ اولین جاروبرقی برند هوور را ثبت گردانید که یکی از برندهای معروف لوازم خانگی در جهان شد.

  • جاروی الکترولوکس

جاروبرقی که شباهت فراوانی به جاروهای امروزه داشت جاروبرقی الکترولوکس در تاریخ  ۱۹۲۷ بود صنعت لوازم خانگی بعد از جنگ جهانی دوم دچار تغییر و تحول شد که جارو برقی هم تحت تاثیر قرار گرفت .

  • تاریخچه جاروبرقی سپاهان جارو

اولین جاروی سطلی  و دارای سیم جمع کن ایران هم توسط شرکت سپاهان جارو تولید شد، سپاهان جارو با پیشرفت تکنولوژی جاروهایی را تولید کرده است که امور روزانه رادست خوش تحول بزرگ کرده است.

sjadmin
ارسال دیدگاه