نکات مهم در استفاده از جاروبرقی

نکات مهم استفاده از جارو برقی

نکات مهم در استفاده از جاروبرقی

جاروبرقی یکی از وسایل مهم و کاربردی هر خانه ای است، و برای طول عمر بیشتر جارو برقی نکاتی را باید رعایت کرد.

در این مقاله با ما همراه باشید تا با نکات مهم در استفاده از جارو برقی آشنا بشوید:

  • پر شدن کیسه و مخزن جارو برقی

همیشه حواستان به کیسه جاروبرقی باشد و اجازه ندهید سر ریز شود، در جاروبرقی های خوابیده سپاهان جارو علامت پر بودن کیسه مخزن روی بدنه تعبیه شده که هنگام پر شدن مخزن قرمز  می شود و  و به شما یادآوری می کند که کیسه جارو برقی را تخلیه کنید با این حال توصیه می کنیم هر چند وقت یکبار کیسه دستگاه را چک کنید و در صورتی که 80درصد آن پر شده بود، کیسه را تعویض یا تخلیه کنید .

هنگامی کیسه جاروبرقی پر می شود تاثیر آن را در مکش جارو می توانید مشاهده کنید .تخلیه کردن به موقع جاروبرقی، باعث خواهد شد که مکش و قدرت جاروبرقی ثابت باقی بماند و کم نشود.

  • جمع کردن سیم جارو برقی 

بسیاری از افراد بعد از استفاده از جارو برقی  سیم جارو را جمع نمی کنند و به حال خود رها می کنند، این دسته از افراد باید توجه داشته باشند که جاروبرقی هایی که سیم شان آسیب دیده، خطر آتش سوزی و برق گرفتگی را به طور قابل توجهی افزایش می دهند یا در اتصال برق دچار آسیب می شوند،  شرکت سپاهان جارو اولین جارو برقی دارای سیم جمع کن را در ایران تولید کرده است این کار باعث  مراقبت بهتر از سیم جاروبرقی می‌شود .

درصورتی که سیم دستگاه کوتاه است، سعی نکنید برای پوشش مساحت بیشتر، آن را به زور بکشید. در صورتی که سیم جارو برقی کوتاه است، از سیم رابط بدون قطعی استفاده کنید.

  • نظافت فیلتر جارو برقی

فیلتر جاروبرقی نقش مهم و اساسی دارد، جاروبرقی که دارای فیلتر کثیف باشد، قادر نخواهد بود مواد آلرژی زا و حساسیت زا را از محیط جذب نماید و البته لازم نیست فیلتر جاروبرقی را مانند کیسه یکبار مصرف به طور مداوم تعویض نمود با توجه  به اطلاعات هرمحصول می توان فیلتر جاروبرقی را شست و شو داد .و اصولا فیلتر هپارا را هر شش ماه یکبار باید تعویض کرد. برای خرید فیلتر هپای مناسب و با کیفیت می توانید به سایت سپاهان جارو مراجعه کنید .

  • جارو کردن اجسام تیز و برنده 

اجسام تیز و برنده مثل شیشه سوزن و سنجاق را قبل از جارو برقی کشیدن جمع کنید که وارد جارو برقی نشود و به کیسه و بدنه جاروبرقی آسیب نرساند .

توصیه می کنیم که برای جمع کردن خاکستر شومینه  از جاروبرقی استفاده نکنید.

برای اطلاع از موارد بیشتر می توانید مقاله ای که   در سایت سپاهان جارو  قرار دارد را مطالعه کنید .

  • استفاده از برس های مخصوص جارو برقی

وسایل جانبی و متعلقاتی در جارو برقی قرار گرفته است که برای جارو کردن کناره دیوار ،مبل ،پرده و محل های خاص طراحی شده است.

بنابر این برای نظافت هر مکان مخصوص باید از برس خاص همان مکان استفاده شود.

  • استفاده نکردن طولانی مدت از جارو برقی

طولانی مدت از جاروبرقی استفاده نکنید اگر جارو کشیدن شما  بیشتر از 10 دقیقه طول کشید پیشنهاد می کنم آن را خاموش کنید بعداز مدتی استراحت دوباره به جارو کشیدن خود ادامه دهید .

 

arezomanzari
ارسال دیدگاه