جارو برقی و مشخصات کلی هنگام خرید

جاروبرقی و باتایپوگرافی مشخصات جاروبرقی

جارو برقی


نسل جدید جاروبرقی‌ها بسته به نوع مصرف و کارخانه‌ سازنده‌ جارو، در شکل‌ های ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺳﺎﺧﺘﻪ می‌شود، ما در این مقاله در سایت سپاهان جارو نکات مهم خرید جاروبرقی که باید در زمان خرید آن در نظر بگیرید را توضیح می دهیم.

 مشخصات کلی جاروبرقی

هر جاروبرقی دارای مشخصات کلی می باشد که هنگام خرید به آن باید توجه داشت.

کوچکی و بزرگی جارو موقع انتخاب را نیاز مصرف‌کننده تعیین می‌کند، این که مشخصات جارو چه چیزی باشد؟

تک‌کاره یا جاروی خاک

این جارو برای مصارف خانگی، ‌کف‌پوش‌ها،‌ سطوح سرامیکی طراحی‌شده است.

دو کاره یا جاروی آب‌ و خاک

این جارو برقی برای جمع‌آوری گردوغبار و مواد مایع پخش‌شده در محیط به کار می‌رود. قدرت و سرعت مکش بالا و ساختار قوی دارد. مخصوص استفاده‌های تجاری مثل رستوران و هتل است.

سه‌ کاره یا آب‌ و خاک و شوینده

این جاروها دو دسته‌ اند: جاروی نیمه‌ صنعتی که در کارگاه‌ های تولیدی، محل‌های ساخت‌ و ساز، ساختمان‌های تجاری و مراکز خرید استفاده می‌شود و جاروی صنعتی که در صنایع و کارخانه‌های صنعتی به کار می‌رود، این جاروها قدرت و توان بسیار بالاتری دارند و می‌توانند مدت طولانی روشن بمانند.

جاروبرقی های کیسه ای  و مخزنی

بعضی از جاروبرقی‌ها کیسه دارند و بعضی مخزنی هستند، جاروبرقی‌های کیسه‌ ای پاکت زباله دارند،  نشانگر پر بودن مخزن در جاروهای کیسه‌ ای با یک خط قرمز یا چراغ هشدار عمل می‌کند.  جاروبرقی‌های مخزنی کیسه ندارند و زباله‌ هایی که جارو می‌مکد، در مخزن جمع می‌شود.

توان موتور

کارکرد جارو برقی تا حد زیادی بستگی به توان جاروبرقی دارد. توان یک مشخصه ی اصلی جارو برقی خوب است  ؛ توان بیشتر جاروبرقی‌ها چیزی در حدود ۱۴۰۰ تا ۲۵۰۰ وات است. هر چه توان موتور بالاتر باشد، جاروبرقی با قدرت بیشتری کار می‌کند. معمولاً توان موتور ۱۷۰۰ تا ۲۰۰۰ وات برای استفاده‌ معمولی کافی است.

 توان مکش

درخرید جارو برقی به‌ جز توان موتور، توان مکش آن است. به همین دلیل همیشه دو عدد مختلف در فهرست مشخصات فنی یک جاروی خانگی ذکر می‌شود. مثلاً اگر (۳۰۰/۱۴۰۰) در مشخصات فنی جارو آمده باشد، یکی به معنای قدرت موتور و دیگری به معنای قدرت مکش خواهد بود.

 صدای جاروبرقی

یکی دیگر از مشخصات جارو برقی خوب صدای جاروبرقی است. وقتی جاروبرقی می‌خرید، از فروشنده بخواهید آن را برای شما روشن کند تا صدایش را بشنوید. جاروبرقی‌های مدرن‌ کم‌صداتر هستند. برندهایی وجود دارند که تنظیمات جارو را پیش‌فرض روی بی‌صدا قرار داده‌اند و گران‌قیمت‌تر هستند!

 چرخ جارو

جارو برقی اصولی و خوب  معمولاً دو چرخ بزرگ در بدنه دارند و یک چرخ کوچک چرخان در زیر جارو که قابلیت گردش دارد. هر قدر چرخ‌ها بزرگ‌تر باشند، انعطاف‌پذیری دستگاه  بیشتر و جاروکشی آسان‌تر است.

 لوله‌ تلسکوپی

طول لوله‌ کوتاه جارو برقی می‌تواند باعث آسیب‌های مفصلی شود، چون باید حین جارو کردن به پایین خم شوید، لوله‌های بلندتر از ۲ متر هم باعث کاهش مکش می‌شود. مزیت لوله‌ تلسکوپی این است که شما می‌توانید آن را متناسب با قدتان تنظیم کنید.

سپاهان جارو

سپاهان جارو در طراحی و تولید محصولات تمام تلاش خود را کرده است جاروبرقی هایی را به بازار ارائه دهد که تمام نیاز های مشتریان را برطرف کند.

برای مثال جارو برقی NPRO با داشتن چرخ هایی با نوار های نرم به راحتی روی سطوح حرکت می کند و خش نمی اندازدهمچنین ضد الکتریسیته ساکن است ، توان موتور جارو برقی هم 1500 وات می باشد و هنگام روشن بودن صدای آزار دهنده ای ندارد ،این جارو برقی از سه فیلتر استفاده می کند ،نکته بعدی در رابطه با این جارو لوله با کیفیت فلزی است برای اطلاعات بیشتر در رابطه با ویژگی های جارو برقی  های سپاهان می توانید  به صفحه محصولات یا صفحه اینستاگرام سپاهان جارو  مراجعه کنید .

sjadmin
ارسال دیدگاه